Zapraszamy na kolejne spotkanie:

28 - 29 X 2017

 

Prosimy o samodzielną rezerwację noclegów:

Schronisko PTTK Morskie Oko w Tatrach s.c.
skrytka pocztowa 201
34-500 Zakopane
tel. recepcja    182077609
mobil. recepcja  602260757
fax. recepcja    184154228
www.schroniskomorskieoko.pl

 

 Tatrzańskie "Totus Tuus"

Kapliczka Matki Bożej od Szczęśliwych PowrotówTo miejsce tych wszystkich, którym dobrze modli się w górach i tych, którzy lubią wędrować po duchowych szlakach Jana Pawła II a zwłaszcza wytyczonym przez Niego szlaku Maryjnym.

To miejsce osobistej modlitwy, wymiany myśli i słowa, muzyki i tatrzańskich wędrówek.

To górami chodzący Dominikanie, krakowscy muzycy, taternicy i piszący o górach, studenci i rodziny z małymi dziećmi.

Miejsce, w którym we Mszach św., osobistej modlitwie, we wzajemnym obcowaniu i wspólnym muzykowaniu prosimy Matkę Bożą o duchowe i życiowe szczęśliwe powroty.

 

 

Duch chadza kędy chce... Każde miejsce jest dla niego dobre i każda osoba może swoim uczynkiem zaświadczyć o jego działaniu. Pyszna budowla, odwiedzana tłumnie przez stulecia, jest równie ważna jak leśny zakątek. Myśli i pisma świętego tak znaczące, jak starania kogoś skromnego i anonimowego.  Dla Boga nie ma różnicy.

 

Duch chadza. ale zawsze jest. A człowiek, jego uczucia, przekonania i wiara przychodzą i odchodzą. Chciałoby się, żeby były wieczne, lecz

niedoskonałość ludzka nie zawsze na to pozwala. Ważne, byśmy wierzyli, że to co niby odeszło na zawsze, może jednak wrócić. Nie dziś, to jutro.

Bóg inaczej liczy czas.

 

Dobrze jest mieć kogoś. Kto pomoże. Kto wstawi się za nami. Wysłucha naszych próśb o rychły powrót. Kogoś do nas, czegoś do nas, nas do nas. Ale też my możemy wracać do czegoś. A najlepiej do kogoś. Albo do Kogoś . Bezpiecznie jest wrócić do Kogoś, kto nas nigdy nic opuści. Bo nie opuścił.

 

Czy ktoś z ludzi może lepiej pomóc niż matka? A z matek - Matka Boża? Ta, która dała wzorzec wzorców wsparcia? Wsparła Syna, wesprze każdego, kto do jej Syna chce dojść. A już na pewno tych, którzy chcą do niego powrócić. Nawet jeśli o tym jeszcze nie wiedzą.

 

Bo nikt, kto odchodzi, nie może być pewien że wróci. Jeden chce, ale pisany jest mu inny los. Ktoś inny twierdzi, że odchodzi na zawsze. Ale choćby

nawet sam w to uwierzył i pragnął tego w zagubionym sercu, to może się zdarzyć, że powróci. Byle byłby ktoś, kto wierzy. I prosi o to.  Prośby zawsze są wysłuchiwane. 

 

Wróćmy do miejsc. Miejsc, w których docenia się powrót. Choćby bezpieczną dróżkę w górach, blisko schroniska. Tam, gdzie już wiemy,  że udało nam

się wrócić szczęśliwie. Czyż szczęśliwy powrót z gór nie może nas natchnąć myślą o innych, duchowych powrotach?  Może, jak najbardziej może .

Zwłaszcza gdy opodal w naiwnie drewnianej kapliczce stoi Matka Boża. Nie tylko stoi. Pomaga.

 

 

Liczba odwiedzin: 74236

cheap jordanscheap jordanscheap jordanssac longchamp pas cher